شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه / چهره‌ها / حرف های سعید تهرانی درباره تنبیه بدنی فرزندش توسط لادن طباطبایی

حرف های سعید تهرانی درباره تنبیه بدنی فرزندش توسط لادن طباطبایی

حرف های سعید تهرانی درباره تنبیه بدنی فرزندش توسط لادن طباطبایی

ماجرای تنبیه بدنی فرزند لادن طباطبایی افشارگری همسرش سعید تهرانی +واکنشها

بیوگرافی سعید تهرانی و لادن طباطبایی +عکس دخترش سها

حرف های سعید تهرانی درباره تنبیه بدنی فرزندش توسط لادن طباطبایی

حرف های سعید تهرانی درباره تنبیه بدنی فرزندش توسط لادن طباطبایی

سعید تهرانی : «در اوایل تربیت فرزندم متوجه شدم که فرزندمان با اختلالی روبه رو است که ده سال قبل با واژه اوتیسم برای اولین بار آشنا شدم. با توجه به این که ۷۰ واحد روانشناسی در دانشگاه پاس کرده بودم به تحقیق درباره این بیماری پرداختم و تا حدودی اطلاعاتی کسب کردم. بیماران مبتلا به اوتیسم ظاهر خوب و سالم و سرزنده دارند اما اختلال در یادگیری دارند و تا دو سالگی تشخیص آن سخت است.

بارها به لادن طباطبایی درباره رفتار با فرزندمان تذکر و سفارش کردم اما او به گمان این که دخترمان لجبازی می کند با شعار فرزند عزیز است و تربیت آن عزیزتر دخترمان را تنبیه بدنی می کرد تا بیشتر یاد بگیرد. بیمار مبتلا به اوتیسم مطلقا نباید تنبیه بدنی شود چون مانند گنجشکی می ماند که وقتی می ترسد جمع شده و کوچک می شود و پرواز یادش می رود.

سعید تهرانی : «من هر چقدر در این باره تذکر دادم طباطبایی کار خود را انجام داد و گوش نکرد با این که پرستار ۲۴ ساعته هم برای نگهداری دخترمان داشتیم و پنجشنبه ها شب پرستار به خانه می رفت و جمعه بر می گشت اما او برای همین چند ساعت نبود پرستار هم اعصاب نگهداری فرزندمان را نداشت و فرزندمان را کتک می زد.

بعضی اوقات متوجه می شدم که فرزندمان حال دیگری دارد اما نمی دانستم چنین کاری می کند اما روزی که من این موضوع را با چشم خود دیدم تصمیم گرفتم که فرزندم را نجات دهم بنابراین از او خواهش کردم که نگهداری فرزند را به من بسپارد. سپس وی به امریکا رفت و با شرکت در سیمنارهای مربوط به بیماری اوتیسم متوجه شد که من درست گفته ام و از این که از این بیماری اطلاع داشتم تعجب کرده بود.»

لادن طباطبایی و همسر سابقش سعید تهرانی

واکنش لادن طباطبایی به حرفهای سعید تهرانی در مورد تنبه بدنی دخترش سها

دوستان و همراهان مهربانم… زمان زخمهای روح آدم رو شفا میده…‌اما جای زخمها تا ابد میمونه. سالها میگذره و تو ؛ مشقت ها، ناامیدی ها و دست و پا زدنهای سالها رو ته ذهنت جا می گذاری.

روی سوخته های زندگیت، دوباره میسازی؛ از صفر و گاهی زیر صفر…. اوایل با هر سوالی و پرسشی پرتاب میشی وسط همون خاطرات حقارت بار و زجرآور، ولی با گذشت زمان ، اون خاطرات کم کمک به ته ذهنت میره. مخصوصا اگر مهاجرت کنی. اونوقت خاطرات خوب فقط یادت میاد.

این خاصیت ذهن انسانه…. تا اینکه یکهو دستی میاد و از ته غبارآلود ذهنت، همه خاطرات دردآلود و سیاه رو بیرون میکشه و جلوی چشمت تکون میده… انگار همین دیروز بود… که من ضجه میزدم و خودم رو به در و دیوار میزدم و از فشار دروغ و تهمت و افترا به حال مرگ می افتادم… دوستان مهربانم… دست پر مهر و قلب رئوفتان را میبوسم. مصاحبه جهت دار سایت میزان ؛ خبرگزاری قوه قضائیه رو بارها برایم دایرکت و منشن کردید. از من خواستید جواب بدم…. چه جوابی؟؟؟ هرکس حق دارد آنطور که صلاح میداند خود را مطرح کند.

یکی از خود مایه میگذارد ، یکی از دیگری… به هرحال از کوزه همان برون تراود که در اوست.

این یک جوابیه نیست. اگر میخواستم جواب دهم ، کافی بود یک برگ تعهد محضری را که هنگام تحویل گرفتن سها ، پدرشان از من گرفته اند منتشر کنم. تعهدی که شرط آن خروج فوری من و سها از کشور و بازنگشتن ما ، و عدم درخواست نفقه طفل بابت گذشته و آینده بود. چه بگویم که آبروی دخترم نرود؟ آبروی من اگر با چنین حرفهایی رفتنی ست؛ همان بهتر که برود… اما حتی پدری که طی دو سال گذشته حاضر نشده عکس و خبری از دختر خود دریافت کند،

باید آبرویش حفظ شود. این موضوع فقط به من یادآوری کرد که از چه جهنمی گذشتم و از چه گردابی دخترم را نجات دادم. یادم آورد که بیشتر شکرگزار درگاه خدا باشم؛ که اگر مانده بودم خودم اکنون زیر خاک و دخترم دست و پا بسته در آسایشگاه بود. باقی همه حرف اضافه است. واقعیت را هر روز میبینم و با یارانم به اشتراک می گذارم. خداوند همه ارواح پریشان را آرامش دهد. آمین

روز جمعه بیست وششم ژانویه در دانشگاه یو سی ارواین از ساعت هفت تا نه شب ، یکی از سخنرانان خواهم بود و از ناگفته ها خواهم گفت. به حرمت همه زنان زجر کشیده میهنم عنوان سخنرانی ام ” نه به سواستفاده روحی از زنان ” خواهد بود. باشد که روزی روح و روان زنان در همه جای جهان در آرامش باشد.

توضیحات لادن طباطبایی در مورد شرایط زندگی با سعید تهرانی

«دختر نازنینم، سها … من گناهکارم، چون سالها سکوت کردم، چون توهین و تحقیر شنیدم و آبروداری کردم، چون خواستم زندگی و آرامش تو را حفظ کنم. حقارت ها و تهمت هایی را تحمل کردم که هیچ انسان باشرافتی تاب نمی آورد.

کسی که ۱۷ سال عاشقانه دوست داشتم، به ناجوانمردانه ترین روش ها مرا خرد کرد، غیر از حقوق قانونی خود هر راه و بیراهی را بکار گرفت. بازوان ستبر و بی سیم و موتور و ژست های پلیس مخفی و مرموز … تهدید و ارعاب من و خانواده ام…. سکوت کردم. پدر آبروی دختر است و این دشمن قسم خورده من، پدر تو و تنها عشق زندگی من بود.

۶ سال از جدایی ما گذشته و من هنوز اینهمه نفرت او را باور نمیکنم. تو دختر زیبایم، اگر نیاز فوری به رسیدگی و آموزش نداشتی، اگر در آستانه بلوغ زودرس حاصل از اوتیسم نبودی، من همچنان سکوت میکردم.»

لادن طباطبایی و دخترش سها

بیوگرافی لادن طباطبایی

لادن طباطبایی ایرانی متولد ۹ اردیبهشت سال ۱۳۴۹ در تهران، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران بود که سال ۱۳۹۱ از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و ۳ سال بعد از ایران به امریکا مهاجرت کرده و در حال حاضر ساکن ون نایز (Van Nuys) شهرکی در شهر لس‌ آنجلس (Los Angeles) ایالت کالیفرنیا در کشور امریکا است.

لادن طباطبایی فارغ‌ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است و در دوران بازیگری خود موفق به دریافت جوایز متعدد در سینما و تئاتر شد. ۱۷ ام شهریور ۱۳۹۱ لادن طباطبایی با حضور در برنامه هفت، به طور رسمی اعلام کرد که قصد دارد برای همیشه از سینما و تلویزیون خداحافظی کند.

طباطبایی در سال ۱۳۹۴ به همراه دخترش “سها تهرانی” به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد.

همسر اول و دوم لادن طباطبایی +فرزندان

لادن طباطبایی دو بار ازدواج کرده است.

همسر اول لادن طباطبایی شخصی با نام فامیل نیلچی بود و لادن طباطبایی از وی دارای یک پسر به نام شاهین است. شاهین نیلچی متولد ۱۸ مهر ۱۳۶۸ فارغ التحصیل رشته داروسازی است.

لادن طباطبایی پس از جدایی از همسر اولش با سعید تهرانی ازدواج کرد. سعید تهرانی بازیگر، کارگردان و تهیه کننده تلویزیون و سینما است که در سال ۱۳۵۲ در تهران متولد شده است.

سعید تهرانی در مجموعه های تلویزیونی و فیلم های بسیاری حضور داشت اما بعد از یک برهه زمانی از فضای بازیگری فاصله گرفته و وارد عرصه تهیه کنندگی و کارگردانی شد و بعد از آن ناگهان به طور کلی از دنیای سینما و تلویزیون جدا شد.

لادن طباطبایی و سعید تهرانی صاحب یک دختر به نام سها شدند. سها مبتلا به اوتیسم است و دقیقا به همین دلیل لادن طباطبایی همراه او به امریکا مهاجرت کرده است.

پسر لادن طباطبایی زمانیکه او ۱۹ سال سن داشت به دنیا آمد و شاید به دلیل همین فاصله سنی کم آنها دوستان بسیار خوبی برای یکدیگر هستند و لادن بارها و بارها او را مرد زندگی خود و امید آینده اش معرفی کرده است.

 سها دختر لادن طباطبایی

حرف های سعید تهرانی درباره تنبیه بدنی فرزندش توسط لادن طباطبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *